Aluminiowe krzesła i stolik na mały balkon – dlaczego warto je wybrać?

Duży balkon daje wiele możliwości aranżacji, jednak wiele polskich mieszkań posiada jedynie niewielkie balkony, na których z trudem mieszczą się jakiekolwiek meble. Aby urządzić niedużą przestrzeń, można zdecydować się na aluminiowe krzesła ogrodowe i składany stolik. Atuty aluminiowych mebli ogrodowych Niewielkie balkony są trudne do zaaranżowania, dlatego często pozostają puste lub pełnią funkcję miejsca do […]

Duży balkon daje wiele możliwości aranżacji, jednak wiele polskich mieszkań posiada jedynie niewielkie balkony, na których z trudem mieszczą się jakiekolwiek meble. Aby urządzić niedużą przestrzeń, można zdecydować się na aluminiowe krzesła ogrodowe i składany stolik.

Atuty aluminiowych mebli ogrodowych

Niewielkie balkony są trudne do zaaranżowania, dlatego często pozostają puste lub pełnią funkcję miejsca do suszenia prania w ciepłe dni. Jeżeli chce się wykorzystać tę przestrzeń także do rekreacji, można postawić na składane krzesła ogrodowe i stolik z aluminium. Lekkie, składane elementy wyposażenia umożliwią picie kawy lub czytanie w komfortowych warunkach, a w razie potrzeby – meble można złożyć, by zyskać więcej miejsca. Krzesła składają się podobnie jak krzesełka wędkarskie, a stolik jest wyposażony w składany blat, który po zamknięciu znajduje się w pozycji prostopadłej do podłoża.

Krzesła aluminiowe i stolik na balkon są odporne na warunki atmosferyczne, dzięki czemu w czasie zimy nie wymagają przechowywania w piwnicy lub mieszkaniu. Bez szkody dla ich wyglądu i trwałości można pozostawić je na zewnątrz przez cały rok. Aluminium maluje się proszkowo, najczęściej na kolor biały lub czarny, który dobrze komponuje się z dodatkami w różnych barwach. Warstwa farby chroni meble przed zniszczeniem oraz zwiększa ich walory estetyczne.

Niewymagająca konserwacja

Aluminiowe meble na balkon są łatwe do utrzymania w czystości i niewymagające, jeśli chodzi o konserwację. Zabrudzenia nie wnikają w metal i pokrywającą go warstwę farby, dzięki czemu wystarczy, że krzesła i stolik przeciera się wilgotną szmatką. Po silnych opadach deszczu lub po zimie można wyczyścić je za pomocą szczotki z miękkim włosiem, a następnie spłukać wodą. Raz na kilka lat meble można dodatkowo zabezpieczyć preparatem do konserwacji i pielęgnacji mebli ogrodowych z aluminium, który jest dostępny w różnych sklepach z artykułami wyposażenia ogrodów.